Menu Close

Elephant-150 İle Toz Kontrol Altında

Yolbulan Baştuğ Metalurji Sanayi A.Ş. firması Osmaniye Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasında toz kontrolünü sağlamak üzere İzmir’de faaliyet gösteren Çevdeniz firmasının ürettiği toz kontrol cihazı Tozzuma Elephant-150 kullanmaya başladı.

Çevdeniz, satış ve pazarlamadan sorumlu Aykut Keser’in yaptığı açıklamaya göre, Yolbulan Baştuğ firması ürettikleri toz kontrol cihazlarını kullanarak,hem çalışanlarına daha hijyen ve sağlıklı bir ortam sağlayacak hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığının istediği kriterleri yerine getirmiş olacaktır. Bölgede toz kontrol cihazını ilk kullanan firma olan Yolbulan Baştuğ firması, çalışanlarına ve çevreye saygısını ispatlamış olup, diğer sanayi tesislerine de örnek olmuştur. Bundan böyle iş yeri sağlığı konusunda çıta yükselmiş durumdadır.

Çevdeniz, endüstriyel  toz kontrol ürünleri, önemli bir turizm bölgesi olan Bodrum Güllük limanında da kullanılmaktadır. Turizmin başkenti Antalya’da bulunan Global Liman işletmeleri de toz kontrol cihazlarımızdan dört adet sipariş vermiştir, kendilerine yakın zamanda teslim edilecektir.

En önemli iki turizm bölgesindeki limanlar, toza karşı yakındaki turizm tesisleri ve otellerin hassasiyeti sebebi ile, kaliteli ve yerli üretim olan, kısa sürede çevre konusunda İskenderun’un önemli bir markası olacak Elephant-150 toz kontrol cihazlarını seçmişlerdir.

Aykut Keser açıklamasında, çimento fabrikalarında, limanlarda, termik santrallerde, haddehanelerde, hurda, maden, kömür depolama alanlarında, kentsel dönüşüm ve hafriyat sahalarında, asfalt ve beton santrallerinde, lojistik depolama sahalarında, taş ocaklarında çok fazla toz ortaya çıktığı ve bundan tüm çevrenin etkilendiği bir gerçektir.
Yaşanan çevre sorunlarının ortaya çıkardığı ihtiyaçlar doğrultusunda, yurt dışında geniş bir kullanım alanı olan toz kontrol cihazlarını, Çevdeniz olarak üretim ve pazarlamasına başlamış bulunmaktayız” dedi.

Üretimini yaptığımız toz kontrol cihazları sayesinde, sanayi kaynaklı tozuma sorunu ve çevre etkileri minimize edilerek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının istediği standartlara ulaşıldığını belirten Aykut Keser ürünlerimizin su tüketimi, klasik fıskiye yöntemlerine göre %90 daha az olup stok sahasını ve ürünü asla ıslatmaz, az su tüketimi ve ekonomik olması sayesinde yatırımını çok kısa sürede karşıladığını söyledi.

Son olarak toz konusunun endüstriyel sanayide önemli bir sorun olduğunu söyleyen Aykut Keser, cihazlarını ithal muadillerinin yaklaşık dörtte bir fiyatında ve daha kaliteli olduğunu, İskenderun Bölgesindeki tüm limanlar ve sanayi tesislerine hizmet vermek istediklerini, aynı zamanda da yurt dışına ihracata başlayacaklarını söyledi.

 

TOZZUMA ÇEVRE KORUMA TEKNOLOJİLERİ
ELEPHANT ENDÜSTRİYEL TOZ ve KOKU BASTIRMA SİSTEMLERİ
ENDÜSTRİYEL TOZ ve KOKU BASTIRMA KİMYASALLARI
ATIK YÖNETİMİ
ATIK TOPLAMA ve GERİ DÖNÜŞÜM HİZMETLERİ

 

TOZZUMA ÇEVRE KORUMA TEKNOLOJİLERİ
Adalet Mahallesi 2132/2 Sokak No:3 Trend Office Kat:4 Daire: 36, 35530 Bayraklı / Turkey
: +90 (232) 348 52 52
: +90 (530) 041 87 51
: info@tozzuma.com